KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14114007
nr 1411 4007
Eduard Hildebrandt
(1818-1868), Tyskland
Signerad. Akvarell, 51x36cm, yttermått inklusive ram: 60x44cm
Eduard Hildebrandt, tysk målare född 1818 i Danzig, död 1868 i Berlin.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:21:54
16/8 18:41:50
Eduard Hildebrandt
Läs mer om Eduard Hildebrandt